صفحه ها
طراح قالب
Tebyanبه منظور اینکه طراحی دکوراسیون داخلی منزل به بهترین شکل ممکن انجام شود، بایستی موارد گوناگونی را در نظر گرفت تا بتوان در آخر با کمترین مشکلو کوتاه ترین زمان و همین طور کمترین هزینه ها مطلوب ترین و بهترین و موثرترین تغییرات را در محیط داخلی خانه ها انجام داد و طراحی دکو.راسیون جذابی ایجاد کرد. برای این کار می توانید از طراحی دکوراسیون داخلی در پاسداران و یا طراحی دکوراسیون داخلی در شریعتی و یا در دیگر مناطق کشور کمک گرفت.

شرکت دکوراسیون داخلی فرمانیه و کامرانیه - ایسنا

یکی از مهمترین مواردی که درطراحی دکوراسیون داخلی منازل موثر می باشد،مبلمان است. زیرا که مبلمان این روزها در طراحی دکوراسیون داخلی منازل نقشبسیار مهمی را دارند. همین طور مبلمان جزو لاینفک دکوراسیون داخلی محسوب می شود؛ بنابراین بایستی در انتخاب نوع و رنگ آن بسیار دقت کرد. توجه داشتهباشید که هماهنگی و همخوانی روکش و سبک و طرح مبل با رنگ های دیوار ها و سایر وسیال خانه بسیار مهم است و هماهنگی و زیبایی خاصی در فضای داخلی خانهایجاد می کند. برای این کار می توانید از طراحی دکوراسیون داخلی در پاسداران و یا طراحی دکوراسیون داخلی در شریعتی و یا طراحی دکوراسیون داخلی در ولیعصر و یا در دیگر مناطق کشور کمک گرفت.

یکی دیگر از موارد مهم در طراحی دکوراسیون داخلی خانه ها، انتخاب قاب عکس ها و قاب های هنری متناسب با محیط داخلی خانه می باشد. شما می توانید با توجه به روحیه ای که در خانه است، قاب مورد نظر خود را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که هر تابلویی که برای زیبا تر شدن خانه انتخاب می کنید با سایر وسایل خانه در هماهنگی باشد. برای این کار می توانید از طراحی دکوراسیون داخلی در پاسداران و یا طراحی دکوراسیون داخلی در جردن و یا در دیگر مناطق کشور کمک گرفت.یکی دیگر از پارامتر های مهم در طراحی دکوراسیون داخلی منازل و سایر محیط ها که باید به آن نیز توجه زیادی شود، نورپزدازی می باشد. نور و روشنایی تاثیر بسیار زیادی در طراحی دکوراسیون داخلی دارد بنابراین بایستی به آن توجه شود. زیرا نورپردازی می تواند به وسیله ی لوستر ها انجام شود و اگر قرار است از نور های متفاوت در منزل استفاده شود، بهتر است در یک مکان مناسب قرار بگیرد و سبک و مل لوستر با دکوراسیون داخلی منزل هماهنگی داشته باشد یعنی اگر وسایل خانه سلطنتی می باشد بایستی از لوستر سلطنتی استفاده شود وای اگر از وسایل کلاسیک استفاده می شود بایستی از لوستر کلاسیک استفاده شود. برای این کار می توانید از طراحی دکوراسیون داخلی در غرب تهران و یا طراحی دکوراسیون داخلی در شریعتی و یا در دیگر مناطق کشور کمک گرفت.

توجه داشته باشید میزا نور و روشنایی هر قسمت از خانه متناسب اب نیاز آن بخش باشد. همین طور توجه داشته باشید که رنگ نور بایستی با توجه به حس وحال فضای داخلی خانه انتخاب شود. شما می توانید به منظور پایین آمدن کنتراست نور از نور های تو کار برای حاشیه سقف و همین طور آشپزخانه استفادهکنید.یکی دیگر از موارد مهمی که در طراحی دکوراسیون داخلی منازل بایستی رعایت شود، پارتیشن بندی محیط در دکوراسیون می باشد. البته که این مورد بیشتر برای خانه هایی که متراژ بالایی دارد صورت پذیر است و باید رعایت شود. در خانه هایی که متراژ بالا است بایستی فضای های مختلف را پر کرد و بخش های بزرگ را به بخش های کوچک تر و کاربردی تر تبدیل کرد، این کار را میتوان به وسیله پارتیشن بندی مناسب به راحتی انجام داد. برای انجام طراحی دکوراسیون داخلی منازل می توانید از طراحی دکوراسیون داخلی در پاسداران و یا طراحی دکوراسیون داخلی در شریعتی و یا طراحی دکوراسیون داخلی در شرق تهران و یا در دیگر مناطق کشور کمک گرفت. منبع: الو متخصص
برچسب ها :شما این امکان را دارید که در برخی از موارد با رعایت برخی از نکات لازم و اصولی دکوراسیون منزل خود را طراحی کنید. اما توجه داشته باشید که که در برخی از موارد ممکن است به یک طراح و شرکت طراحی دکوراسیون داخلی در پونک یا طراحی دکوراسیون داخلی در آریا شهر و یا در دیگر نقاط کشور نیاز دارید که شما را راهنمایی کنند ولی همان طور ممکن است در برخی از موارد به طراحی نیزا نداشته باشید که به شما بگوید چه جیزی را خریده و در کجا قرار دهید و شما خودتان با رعایت برخی از نکات به صورت حرفه ای این کار را انجامدهید.

رابطه دکوراسیون داخلی و آب و هوا - کاماپرس

اصول چیدمان منزل


یکی از نکات اساسی و مهم که نوعی حقه نیز محسوب می شود و شما را برای طراحی دکوراسیون جذاب تر کمک می کند این است که ابتدا مشخص کنید که علاقه دارید چگونه زندگی کنید. آیا مایل هستید که سبک خانه اتان سنتی باشد یا مدرن یا کلا تصمیم دارید فضای داخلی خانه اتان یک فضای آرام و پر از آرامش باشد یا نه خانه ای با دکوراسیون رسمی را به همه ی این مدل ها ترجیح می دهید؟ شما بایستی قبل از خرید وسایل این فاکتور را در نظر بگیرید زیرا با تعیین این فاکتور سبک خرید شما مشخص می شود و راحت تر خرید می کنید. می توانید برای این کار از طراحی دکوراسیون داخلی در پونک یا طراحی دکوراسیون داخلی در آریا شهر یا طراحی دکوراسیون داخلی در سعادت آباد و یا در دیگر نقاط کشور راهنمایی بگیرید.چنانچه شما ایده ی منحصر به فرد و خاصی در ذهن خود برای چیدمان یا دکوراسیون منزلتان ندارید اصلا نیازی به نگرانی ندارد زیرا بهتر است بدانیدکه قبل از شما افراد زیادی دست به طراحی دکوراسیون داخلی خانه خود زده ان پد و شما این امکان را دارید که با مشاهده نمونه کار های طراحی دکوراسیون از آنها ایده بگیرید و با ترکیب چند ایده و خلاقیت خود، طراحی جدید و مناسبی را ایجاد کنید. می توانید برای این کار از طراحی دکوراسیون داخلی درپونک یا طراحی دکوراسیون داخلی در آریا شهر و یا در دیگر نقاط کشور راهنمایی بگیرید.با چه هدفی از دکوراسیون داخلی استفاده می کنیم؟


با وجود این مواردی که ذکر شد می توان گفت که طراحی دکوراسیون داخلی یکدانش محسوب می شود که با استفاده از آن می توان در مکان های مختلف اهداف بزرگتر و بسیار مهم تری را دنبال کرد. به طور نمونه برای طراحی های دکوراسیون های داخلی مغازه ها و فروشگاه ها می توان اهداف بسیار مهمتری را دنبال کرد. زیرا طراحی دکوراسیون داخلی می تواند به جذب مشتری ها کمک کند وباعث شود مشتریان بیشتری جلب فروشگاه شوند. می توانید برای این کار از طراحی دکوراسیون داخلی در پونک یا طراحی دکوراسیون داخلی در آریا شهر یا طراحی دکوراسیون داخلی در ولنجک و یا در دیگر نقاط کشور راهنمایی بگیرید.علاوه بر فروشگاه ها و مغازه ها برای محیط های اداری نیز طراحی دکوراسیون داخلی می تواند موجب ایجاد مکانی آرام و و امن برای کارمندان شودو همین طور احساس راحتی که در آن ایجاد می کند موجب بالاتر رفتن رادمان کار افراد می شود. می توانید برای این کار از طراحی دکوراسیون داخلی در پونک یا طراحی دکوراسیون داخلی در آریا شهر و یا در دیگر نقاط کشور راهنمایی بگیرید. بهتر است مطلب ​ترفندهای چیدمان دکوراسیون داخلی منازل را نیز بخوانید.


همین طور طراحی دکوراسیون داخلی برای بیمارستان ها موجب می شود فضای کابردی تری ایجاد شود و همین با وجود آوردن فضای آرامش بخش و راحت موجب می شود هم پزشکان و پرستان و هم بیماران احساس بهتر و راحت تری داشته باشند و همین طور دکوراسیون داخلی برای مترو و اتوبوس نیز موجب رفع یکسری از نیاز های افراد می شود. می توانید برای این کار از طراحی دکوراسیون داخلی در پونک یا طراحی دکوراسیون داخلی در آریا شهر و یا در دیگر نقاط کشور راهنمایی بگیرید. منبع: الو متخصص
برچسب ها :


در مقاله پیشین در رابطه با نحوه نورپردازی در اتاق خواب صحبت کردیم و نکاتی را برای بهتر جلوه کردن طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب به شما آموزش دادیم، در این مقاله می خواهیم ادامه بحث بهبود نورپردازی اتاق خواب را با شما در میان بگذاریم. برای اینکه اطلاعات بیشتر و راهنمایی های بیشتری در رابطه با چگونگی طراحی دکوراسیون به دست بیاورید بهتر است با کارشناسان طراحی دکوراسیون داخلی در ونک و طراحی دکوراسیون در جردن در ارتباط باشید.
طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب شیک وطراحی آن | دکوراسیون داخلی اتاق


نحوه به کار بردن نور در اتاق خواب

یکی از نکاتی که حتما در طراحی دکوراسیون داخلی در ونک و سایر مناطق باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر نور خورشید به صورت مستقیم از پنجره به اتاق شما می تابد و شما را اذیت می کند، بهترین کار این است که پرده های حصیری کرکره ای یا زبرا به کار در اتاق به کار ببرید. بهتر است که کلید لامپ اتاق خود را جنب در ورودی بگذارید تا زمانی که وارد می شوید و یا خارج می شوید راحت تر لامپ اتاق را خاموش و روشن کنید. شما می توانید کلید لامپ ها را هم کنار در ورودی بگذارید و هم کنار تخت که دیگر برای خاموش یا روشن کردن لامپ از تخت خود بلند نشوید.

یک نکته جالب دیگر در طراحی دکوراسیون داخلی در جردن یا طراحی دکوراسیون داخلی در پونک و سایر مناطق این است که صندلی اتاق را جوری تنظیم کنید که ارتفاع آن خیلیبلند و آزاردهنده نباشد، بهتر است که صندلی های کوتاه افقی استفاده کنید. در نور پردازی و طراحی دکوراسیون داخلی در ونک، اگر در اتاقتان از شمع استفاده می کنید حتما حواستان باشد که قبل از خواب شمع را خاموش کنید. در طراحی دکوراسیون داخلی در جردن و مناطق دیگر اگر موقعیت چراغ و لامپ بین دیوار باشد ممکن است همسایه شما به اتاق شما دید داشته باشد پس نحوه قرار گیری لامپ در اتاق خواب را به گونه ای طراحی کنید تا حداقل دید ممکن از اتاق جریان داشته باشد.


نور پردازی در اتاق خواب کودکان

در ایجاد نور پردازی زیبا و جذاب اتاق خواب کودکان به منظور طراحی دکوراسیون داخلی در ونک و سایر مناطق باید بدانید که طراحی نوری که در اتاقخواب کودکان به کار می برید با با طراحی نور اتاق خواب بزرگسالان متفاوت است که البته این طراحی دکوراسیون و نور پردازی با بزرگتر شدن کودکان متغیراست. شما می توانید برای طراحی دکوراسیون داخلی در جردن و سایر مناطق در اتاق کودکان از راه های گوناگونی استفاده کنید. بهتر است که برای اتاق کودکان از لامپ ها و چراغ های مختلف با تم های رنگی استفاده کنید، بهتر استبرای طراحی دکوراسیون داخلی در جردن و دیگر مناطق از روش های زیر هم استفاده کنید:

استفاده از کلید های دیمر برای کودکان تا در هنگام احساس خواب آلودگی کودک راحت تر به خواب برود.
هرگز اجازه ندهید که کودکانتان در تاریکی با کامپیوتر کار کنند یا تلویزیون ببینند این کار به چشم آن ها ضرر فراوانی می رساند، بهتر است در هنگام استفاده از کامپیوتر یا تلویزیون یک نور ملایم در اتاق باشد و یا از دیمر استفاده کنید.
می توانید در طراحی دکوراسیون داخلی در ونک در اتاق کودکتان از چراغ رومیزی یا چراغ خواب استفاده کنید.

بهتر است که در اتاق کودکتان به منظور طراحی دکوراسیون داخلی در جردن یا طراحی دکوراسیون داخلی در شهرک غرب به جای چراغ های آباژور یا چراغ های پایه دار از چراغ های دیواری استفاده کنید تا از برخورد پا یا سر کودک به آن جلوگیری شود.

برای این که بتوانید از راه حل های زیادی در طراحی دکوراسیون داخلی در ونک و سایر مناطق استفاده کنید بهتر است با کارشناسان و متخصصان طراحی دکوراسیون داخلی در جردن و مناطق دیگر در ارتباط باشید. بهتر است مطلب نکته های مهم در طراحی دکوراسیون داخلی (بخش دوم) را نیز بخوانید. منبع: الو متخصص
برچسب ها :

شایداز خود بپرسید دکوراسیون داخلی چیست و مربوط به چیزهایی می باشد؟ در پاسخ باید گفت که طراحی دکوراسیون داخلی در شمال تهران و سایر مناطق و طراحی دکوراسیون به این معنا هستند که طراحی هماهنگ و منظم اثاثیه و لوازم منزل یا شرکت یا هر جای دیگری برای بهتر به جلوه آمدن آن ها در اتاق یا ساختمان که به صورت هنرمندانه طراحی و برنامه ریزی می شود. دکوراسیون داخلی مثل سایر هنر ها دارای سبک و روشی است که سلایق و احتیاجات هر دوره زمانی دچار تغییر می شود.
دکوراسیون داخلی منزل ایرانی - ایسنا


آشنایی بیشتر با معماری داخلیمعماریداخلی را برای خلق فضا ایجاد می کنند، این فضا کارایی مناسب و لازم را دارد و در عین حال بسیار اثرگذار و جذاب است. طراحی دکوراسیون داخلی در شمال تهران و سایر مناطق قواعد اصلی و اصول معماری داخلی و طراحی دکوراسیونرا با هم تلفیق می کند تا بتواند یک حس فوق العاده زیبایی شناسی و هنرمندانه ای را نشان دهد و فضایی را برای تعریف نیاز و خواسته های طرف مقابل ایجاد می کند.

طراحی دکوراسیون داخلی در شمال تهران یا طراحی دکوراسیون داخلی در پاسداران و مناطق دیگر مابین معماری و طراحی دکوراسیون داخلی ارتباط و اتصال ایجاد می کند. این فیلد از طرفی مثل معماری با ساختمان و اجزایش در ارتباط است و از طرفی هم مثل طراحی دکوراسیون بر روی فضاهای داخلی متمرکز است.

همهمی دانیم که دانش معماری با موضوعاتی چون مقیاس کلان شهری مربوط است، ولی معماری داخلی در مقیاس های انسانی ارتباط دارد و مربوط به فضاهای عمومی یا شخصی است و انسان را مرتبط با فضای اطراف خود می سازد. طراح معمار داخلی همدارای دانش معماری معماری است و هم به تجزیه و تحلیل احساس های که از فضاهای معمارانه در می یابد می پردازد و بنابراین یک احساس تعلق و یکپارچگیدر فضا به وجود می آورد. در واقع معمار داخلی و طراحی دکوراسیون به معماریفضا و طراحی دکوراسیون داخلی در شمال تهران و مناطق دیگر از منظر ساکنین یا بهره برداران از آن می پردازد.

دکوراسیون داخلی چه مزایایی دارد؟

همهمی دانیم که امروزه بخش زیادی از زندگی افراد در فضا های بسته و در داخل یک فضا گذرانده می شود. درست است که افراد اکثر اوقات خود را برای تفریح و گردش و فرار از مکان های بسته در فضای باز و آزاد می گذرانند، ولی این سرخوشی و رضایت که از جدایی از محیط بسته منجر می شود، در واقع به دلیل زیاد بودن زمان هایی است که در محیط بسته و اتاق سپری می کنیم. پس به همین دلیل است که طراحی دکوراسیون داخلی در شمال تهران و سایر مناطق و طراحی دکوراسیون با کیفیت عالی، یکی از بهترین روش ها برای بهتر شدن اوضاع حرفه ای، درسی و رفاهی مان است.

تعداد طراحی دکوراسیون داخلی در شمال تهران یا طراحی دکوراسیون داخلی در ولیعصر و دیگر مناطق و دکور های داخلی در بین جامعه بسیار بیشتر از حدی است که افراد فکر می کنند. درست است که افراد شاغل در زمینه طراحی دکوراسیون نسبت به سایر مشاغلی چون طراحی فشن و مد و یا سایر هنرمندان تعدادشان کمتر و محدودتر باشد اما افرادی که به این حرفه مشغول هستند دارای درآمد بالایی هستند.

درنتیجه هنگامی که به دگرگونی های ساختاری در خانه یا محل کار خود احتیاج دارید بهترین کار این است که به دنبال طراحان داخلی بروید به دلیل این که آن ها می توانند این اقدامات را با کیفیت بیشتری و بهتری انجام دهند. بهتر است مطلب نورپردازی در دکوراسیون داخلی اتاق خواب چگونه می باشد؟ بخش دوم را نیز بخوانید

اینافراد قادر هستند که در انجام و طراحی تغییرات ساختمانی کمک خوبی به شما کنند. اگر احتیاج به تحولات کلی و تشکیلاتی ندارید و فقط می خواهید در مدل چیدن تغییر دهید یا مثلا قصد دارید رنگ خانه یا کاغذ دیواری اتاق های خانه را تغییر دهید، بهترین کار این است که از فردی که در زمینه دکوراتور داخلی حرفه ای است کمک بگیرید. این افراد شما را در تهیه و انتخاب لوازم خانگی و مطابقت آن ها با یکدیگر کمک می کنند و می توانند اتاق را به شکل دلخواه شماو مطابق به مد روز دربیاورند. منبع: الو متخصص
برچسب ها :
فرش مدرن دکوراسیون مدرن
دوشنبه پنجم 9 1397

فرش مدرن ، کدوم مدل از این فرش ها با دکوراسیون من هماهنگ میشه؟

حس و حال جامعه امروزی طوری شده که همه یه جورایی طرفدار سبک های مدرن شدن واز سبک های کلاسیک و اصیل خسته شدن. راستش خود من هم از سبک های مدرن بیشتر خوشم میاد تا سبک های کلاسیک و سنتی. خب مسلما وقتی تو خونه بیشتر لوازم و وسایل سمت و سویی مدرن دارن، نباید کفپوش ها رو نادیده بگیریم بلکهباید برای کف خونه چیزی رو انتخاب کنیم که هماهنگی زیادی با دیگر وسایل داشته باشه. به نظرم برای دکوراسیون مدرن باید فرش های مدرن تهیه بشه. شما نظرتون راجع به قیمت فرش مدرن چیه؟ تا به حال این فرشا رو برای خونتون انتخاب کردین؟
طرح های فرش مدرن


فرش مدرن همان طور که از نامش پیداست با فرش های کلاسیک زمین تا آسمون فرق دارن، طرح های این فرش ها بیشتر حالت سادگی رو به خودشون گرفتن و مثل طرح های کلاسیک شلوغ نیستن، رنگ هاشونم بیشتر تناژ ملایمی دارن مثل رنگ های صورتی کمرنگ، آبی ملایم، سفید و کرم.

وقتی این فرش ها به خونه هامون وارد میشن، همه چیز رو تحت تاثیر خودشون قرار میدن و محیط رو برامون زیبا و دنج میکنن، البته اگه فضایی که برای اینفرش ها در نظر گرفتیم کوچک باشه؛ چون این فرش ها رنگ های روشنی دارن میتونن محیط رو بزرگتر نشون بدن.

دکوراسیون اتاق پذیرایی من هم کوچک هست دنبال فرشی میگردم که فضا رو بزرگترنشون بده. به نظرم فرش مدرن میتونه انتخاب خوبی برای من باشه البته باید ببینم کدوم نوع از این فرش ها مناسب تره چون فرش مدرن هم انواع مختلفی داره.

با فرش ترک دکوراسیونمان را به روز کنیم


گفته بودم که فرش مدرن انواع مختلفی داره اما کدوم مدل میتونه با دکوراسیونمن هماهنگ بشه؟ فرش ترک یکی از دسته بندی های فرش مدرن هست که تونسته جای خودش رو هم تو دل ما و هم تو خونه های ما باز کنه. سبک و سیاق این فرش ها بیشتر به سمت طرح های ساده و رنگ های روشن در حرکته. فرش ترک جدید جوری بافته شده که نرمی و لطافت زیادی داره و کیفیت و دوام اون بالاست و هم دارهبه همین خاطر در همه جا قابل استفاده میشه. فرش ترک فانتزی ، فرش ترک کودک، فرش شنل ترکیه اینا از انواع فرش کودک ترکهستن که هم میتونیم در پذیرایی و هم در اتاق خواب و حتی اتاق کودکانمان استفاده کنیم. فقط این فرش ها چون رنگ های روشنی دارن باید خیلی مواظب باشیم و ازشون مراقبت کنیم چون نسبت به دیگر فرش ها بیشتر در معرض کثیفی هستن.

فرش مرینوس ترکیه یکی از برندهای معروف فرش ترک هست که هم اکنون نمایندگی فروش اینترنتی فرش ترک مرینوس در ایران تونسته این نوع فرش های زیبا رو به فروش برسونه. با خرید اینترنتی فرش ترکیه میتونیم طرح و رنگ های بیشتری رو ببینیم و بعد از مقایسه تصمیم به خرید بگیریم.منبع:قیمت فرش مدرن
برچسب ها :آلودگی های ثانویه که به غذا منتقل می شود اکثرا منجر به مسمومیت ها و مشکلات بخش غذایی می شود را می توان با درست کردن تجهیزات قابل کنترل وطراحی تجهیز اصولی این آلودگی ها را مهار کرد.

نکاتی که در طراحی اصولی باید به آنها توجه داشت:


 • حجم تولیدات مجموعه باید تناسب داشته باشند.


 • با فرهنگ تولیدات غذایی تناسب داشته باشند.


 • با فرهنگ غذایی مجموعه و تولیدات اولیه با تجهیزات تناسب داشته باشند.


 • با میزان هزینه تناسب داشته باشد.
 • با فضای و جایی که در اختیار قرارداده شده برای آماده سازی پخت و جا گیری تجهیزات تناسب داشته باشد.
 • به آلاینده های محیطی توجه شود.
 • آب های سطحی و کانال های فاضلاب و… را در نظ بگیرید
 • برای اینکه اجرای اصولی داشته باشد لازم است که فرآیند تولید تعریف شده باشد:
 • خط مستقیم –L یا U شکل مسیر حرکت مواد باشد .


 • در طول جریان حرکت مواد تقاطع آلودگی وجود نداشته باشد.


 • حرکت مواد آسان باشد.


 • کمتراز نیروی انسانی استفاده شود.


 • مواد در مسیر حرکت فعالیت فیزیکی زیادی نیاز نداشته باشند.
محیط های آلوده از محیط های تمیز جدا باشد:

 • قبل از تولید و در حین تولید توجه داشته باشید محیط های آلوده و تمیز تفکیک شوند.
 • پس از تولید محیط های آلوده و تمیز در محل پرس کردن تفکیک شوند.
 • در محیط آشپزخانه گل شویی و شستشوی اولیه انجام شود.
 • مواد تازه درسردخانه (تره بار) نگهداری شود.
 • مواد اولیه حتما درانبارهای نگهداری، نگهداری شود.
 • باید سردخانه های نگهداری مواد اولیه از هم تفکیک شوند.
 • در انبارمواد اولیه تفکیک شوند.
 • دیفراست رعایت شود.


 • آماده سازی لازم انجام شود.
 • مواد اولیه حتما سردخانه یا یخچال نگهداری شوند.
 • گوشت حتما آماده سازی شود.
 • همچنین مرغ نیز آماده سازی شود.
 • ماهی نیز آماده سازی شود.


 • میوه و تره بار آماده سازی شوند.
 • سایر موارد (لبنیات، تخم مرغ،…) نیز آماده سازی شوند.
 • در حین تولید محیط های آلوده و تمیز تفکیک شوند.
 • تولید انواع غذا و پیش غذا رعایت شود.
 • تولید انواع سوپ ها و دورچین جدا باشد.
 • تولید کباب ها نیز تفکیک شود.


 • تولید خورشت ها و برنج ها هم به صورت جدا باشند.
 • تولید انواع سالادها نیز فضای مجزا داشته باشند.

مواد اولیه طبق اصول زیر انتخاب شود:


 • علامت استاندارد و پروانه ساخت داشته باشند.
 • مواد اولیه، تاریخ تولید و مصرف و شرایط نگهداری و انبارداری مشخصی داشته باشد.
 • طبخ مواد اولیه و پخت نهایی شرایط خوبی برای آماده سازی داشته باشند.
 • تولید و توزیع و تهیه مواد تازه اولیه شرایط مناسب داشته باشند.

نورپردازی باید چگونه باشد؟


 • میزان نورمناسب با محیط باشد و کیفیت آن خوب باشد.
 • کیفیت نوربه اندازه باشد.
 • منبع روشنایی حتما دوجداره باشد.
 • لبه در و پنجره ها مناسب باشد.
 • پنجره ها باز شو نباشد.


تامین اجتماعی وضوابط وزارت کار محیط های رستورانی:


 • استفاده از لباس کار ضروری است و فضایی برای رختکن اختصاص داده شود.
 • آلودگی که از لباس کار و رختکن پرسنلی ناش می شود.
 • متناسب با تعداد کارکنان سرویس ها و دوش قرار داده شود.


 • از انتقال الودگی به داخل مجموعه جدا خوداری شود.


چیدمان وسایل و تجهیزات:


 • با خط مسیر تولید مناسب باشد.
 • با ظرفیت تولید مناسب باشد.
 • با فرهنگ تولید مناسب باشد.
 • از دیوار، کف و دستگاه مجاور فاصله رعایت شود.
 • کاربرآن آسان باشد.
 • گارانتی و خدمات پس از فروش داشته باشند.
 • ماشین الات جنس آلیاز باشند.
 • در ماشین آلات و آلایندگی آن لازم است دقت شود.
 • ماشین آلات حتما برنامه شستشو و ضدعفونی داشته باشند.


جنس مصالح بکار رفته و… باید:


 • قابلیت شستشو داشته باشد.
 • نفوذ پذیر نباشند.
 • زاویه بسته وجود نداشته باشد.
 • شیب آن ها مناسب باشد.
 • برای نصب تجهیزات مکان تحمل پذیر باشد.


 • مصالح رنگی باشد.


انبارها:


 • مواد اولیه درمحل های آماده سازی باشند.
 • آماده سازی غذا در سالن تولید و پخت مواد اولیه باشد.
 • پرس و توزیع درسالن انجام شود.


فاضلاب:

 • کف سالن ها شیب بندی مناسب داشته باشد.
 • شتر گلو
 • فاضلاب چربی گیری کند.
 • برای فاضلاب حتما توری نصب شود.
 • در فاضلاب شبکه ایجاد کنید.
 • شبکه زوایه دار نباشد.
 • فاضلاب، کفایت داشته باشد.
 • از فاضلاب و…بوگیری شود.


لوله کشی آب گرم و سرد، گاز و برق:


 • خارج از سالن شبکه ایجاد شود وانتقال به صورت عمودی باشد.
 • موارد تعمیراتی پیش بینی شود.
 • نکات امینی رعایت و پیش بینی شود.
 • نیازها متناسب با تجیهزات پیش بینی شود.
 • نیازها متناسب با توسعه پیش بینی شود.
 • انتقال با وسایل آلاینده به هیچ وجه صورت نگیرد.
 • شبکه حتما قابلیت شستشوی داشته باشد.
 • لوله کشی مناسب در سرویس های بهداشت، رختکن، سالن غذاخوری و …انجام شود.
 • این امکانات داخل آن پیش بینی نشود بلکه در کنار مجموعه پیش بینی شود.
 • برای کارکنان زن و مرد پیش بینی شود.


 • استانداردهای یک آشپزخانه صنعتی


سایر موارد مرتبط با تجهیزات صنعتی آشپزخانه:


 • برای تمام نقاط و اماکن و سطوح و تجهیزات برنامه نظافت و ضد عفونی وهمچنین ضدعفونی ظروف باید تنظیم شود.
 • سردخانه ها و سرویس های بهداشتی برنامه نظافت و ضد عفونی داشته باشند.
 • زباله اصولی جمع آوری شود و سطل زباله درب دارباشد و کیسه های زباله ها ضخیم.
 • زباله های جمع آوری، دفع و تفکیک شوند.
 • در داخل آشپزخانه به هیچ وجه سموم نگهداری نشود.
 • نقاط بحرانی کنترل شود تا خطر ایجاد نشود ومجوزهای لازم و سایر موارد اخذ شود.
 • سیستم های اطفاء حریق ایجاد شود.
 • سیستم های فرار و اعلام خطرحتما باشد.
 • یک کارشناس تغذیه داشته باشد.
 • خدمات آموزشی دوره ایی منظم ارائه شود.
 • نقاط بحرانی موجود در مجموعه کنترل شود به خاطر ارائه خدماتی ایمن و سالم.
 • از موسسات گواهینامه دهنده آشنا با صنعت غذا و بهداشت مجوز اخذ شود.منبع:تجهیزات صنعتی آشپزخانه
برچسب ها :
دستگاه دوغ ساز
دوشنبه پنجم 9 1397دوغ یکی از محبوبترین نوشیدنی ها بین ایرانی ها است و بسیار در بین ستوران ها و هتل ها اماده می شود. ولی دیگر نیاز نیست وقتتان را برای درست کردن دوغ از دست دهید با دستگاه دوغ ساز، شما به سادگی می توانید دوغ خوشمزه را آماده نمایید. این دستگاه برای اولین بار توسط شرکت تهران تجهیز به صورت انحصاری وارد ایران شده است و این قابلیت را دارد که بدون دخالت دست دوغ تولید کند. این دستگاه جذاب ترین و بهترین دستگاه آماده سازی دوغ است که درحال حاضر در بازار موجود میباشد.

موارد کاربرد:
تجهیزات آماده سازی,تجهیزات هتل، تجهیزات رستوران

دستگاه دوغ ساز کلبه ای دارای مزایا و ویژگیهای زیر میباشد:

دستگاه بدون دخالت دست و به راحتی دوغ را آماده می کند.
شما کافیست که ماست و اب را داخل مخزن 50 لیتری دستگاه ریخته و دستگاه را روشن کنید و سپش دستگاه شروع به تولید دوغ خواهد نمود.
دستگاه دارای سرویس دهی بسیار آسانی است.
دستگاه دارای سیستم خودکار شستشو میباشد.
دستگاه ساخت شرکت ترکیه است.منبع:
دستگاه دوغ ساز
برچسب ها :دستگاه الکترلوکس ماشین ظرفشویی با گرمکن اتمسفری مدل قفسه ای تک مخزن. ویژگی های الکتریکی ببرابر 400 ولتاژ، 3 فاز است. دستگاه توانایی کارکرد از–چپ به راست- – راست به چپ- را دارد. دستگاه مجهز به سیستم گرمکن اتمسفری توکار و پمپ تقویتی آبکشی توکار میباشد که فشار آبکشی را در هنگام چرخه آبکشی تضمین میکند. دستگاه دارای نقاله دو سرعتی است که اپراتور می تواند از طریق کنترل پنل دستگاها سرعت آنرا انتخاب نماید پمپ قدرتمند شستشو و بازوی اسپری شستشو با طراحی ویژه پاکسازی را گارانتی میکند. دستگاه دارای ویژگی است که بعنوان استاندارد در پایان روز خودش را بطور خودکار پاکسازی کند. تخلیه آب از دستگاه را میتوان از طریق کنترل پنل انجام داد

موارد کاربرد:
تجهیزات آشپزخانه، تجهیزات فست فود، تجهیزات رستوران، تجهیزات هتل


ماشین ظرفشویی صنعتی الکترولوکس 3600 بشقاب الکترولوکس دارای مزایا و ویژگیهای زیر میباشد:

 • گرمکن آب گرم توکار.
 • سیستم تقویتی اتمسفری توکار با شکاف هوا
 • پمپ تقویت کننده شستشو توکار فشار دائمی شستشو را تضمین میکند.
 • سرعت نقاله از طریق کنترل پنل توسط اپراتور قابل تنظیم میباشد. سرعتی معادل Racks/hour 200 یا Racks/hour 110
 • شیر تخلیه توکار در مخزن، اجازه خالی و پر شدن بصورت خودکار بدون هیچگونه قطعی در هنگام پروسه شستشو را می دهد.
 • درب های بازدید تعادلی کانتر بزرگ اجازه دسترسی نامحدود به همه جهات فضای شستشو و آبکشی را فراهم میکند
 • درب با فوم تزریقی عایق گردیده است. این باعث مقاوم شدن و همچنین کاهش صدای ناهنجار یا نویز و مانع از هدر رفتن گرما میشود.
 • فیلترهای بزرگ شیبدار به سمت جلو بسوی جعبه فیلتر فشرده کوچکتر برای سرعت در پاکسازی قرار گرفته است
 • فیلترها مجهز به سوراخهای بسیار ریزتری از نازلهای شستشو هستند بنابراین تکه های بزرگتر غذا نمی توانند وارد شده و سیستم شستشو را مسدود کنند.
 • پایه ها دارای قابل تنظیم برای دسترسی کامل به زیر دستگاه برای پاکسازی آن میباشند.
 • اتاقک شستشوی بدون لوله های ورودی است بنابراین هیچگونه آلودگی در آنجا تجمع نمی کند.
 • 1.5 کیلووات میباشد. دستگاه دارای پمپ قدرتمند
 • مصرف آب دستگاه بسیار پایین است. در هنگام شستن 200 قفسه در هر ساعت تنها 300 لیتر بر ساعت آب مصرف می کند.
 • شروع/ پایان اتوماتیک تضمین می کند که دستگاه تنها در صورتی عملیات شستشو را انجام میدهد که یک قفسه در حال گذر از آن باشد. این روش همزمان مصرف انرژی و آب را کاهش میدهد.
 • IPX5 محافظت از آب
 • کنترل پنل برقی مجهز به نمایشگر بزرگ برای خواندن دمای شستشو و آبکشی می باشد.
 • دستگاه آماده برای اتصالات بیرونی مواد شوینده و مایع جلادهنده میباشد.منبع:ماشین ظرفشویی صنعتی الکترولوکس

برچسب ها :دستگاه الکترلوکس گرین و کلین (Electrolux Green & Clean) ماشین ظرفشویآبکشی آب گرم مدل هود میباشد. ویژگی های الکتریکی : 400 ولت، 3 فاز Hz50 قابل تبدیل به تک فاز نیز می باشد. 2 لیتر آب تمیز در پایان چرخه آبکشی استفاده میکند کارایی بالا یا عملکرد شستشو توسط یک پمپ شستشو قدرتمند kw 0.8 و بازوهای اسپری شستشوی گردان استیلی ضد زنگ واقع در قسمت های بالایی وپایینی تضمین شده است.

موارد کاربرد:
تجهیزات آشپزخانه، تجهیزات فست فود، تجهیزات رستوران، تجهیزات هتل

ماشین ظرفشویی الکترولوکس 1200 بشقابی دارای مزایا و ویژگیهای زیر میباشد:

در هر چرخه شستشو نیاز به فقط دو لیتر آب دارد بنابراین مصرف کم در انرژی، آب، شوینده ها و جلادهنده ها را تضمین می کند.
گرمکن اتمسفری توکار اندازه شده تا آب ورودی را به حداقل 84 درجه سانتی گراد به جهت شستشوی بهداشتی افزایش دهد
قفل داخلی حرارتی منحصربفرد دمای مورد نیاز در هر زمان شستشو و آبکشی را ضمانت می کند.
قابلیت سافت استارت(Soft Start) به دستگاه افزوده شده است تا محافظت بیشتری از البسه بسیار حساس ارائه دهد.
شستشوی اریب دستگاه را مجهز می کند تا مانع از پر شدن مواد شوینده در آب شستشو یا پاشیده شدن لکه هایی از مواد شوینده بعد از مرحله آبکشی بر رویظروف تمیز شود، بنابراین نتایج شستشوی ایده آلی را به همراه دارد.
چرخه ممکن است در هر زمان با بالا بردن هود(Hood)قطع شود.
دارای پاکسازی خودکار(Self-Cleaning) و تخلیه کن خودکار(Self-draining)پمپ شستشوی عمودی و آب گرمکن است تا از تکثیر باکتریها جلوگیری کند.
اتصال برقی سه فاز، قابل تغییر به تک فاز در محل.
محافظت IP25 در برابر شیر آب، اجسام جامد و موجودات کوچک (بزرکتر از 6 میلیمتر).
سازگار با NSF/ANSI 3 و DIN 10512
حداکثر ظرفیت در هر ساعت 80 قفسه یا 1440 ظرف(حالت بهره وری بالا) قابلیت تعویض تا 63 قفسه یا 1134 ظرف ( در حالتNSF/ANSI 3 ) را تنها توسط فشار یک دکمه دارد.
چرخه های 45/84/150 ثانیه ای (حالت بهره وری بالا) و چرخه های 57/84/150 ثانیه ای ( در حالتNSF/ANSI 3 ).
امکان اتصال ماشین به آب سرد نیز وجود دارد.منبع:
ماشین ظرفشویی الکترولوکس
برچسب ها :
الکترولوکس
دوشنبه پنجم 9 1397ازبرندهای محبوب در ایران میتوان برند الکترولوکس (ELECRROLUX) نام برد که در خصوص ماشین ظرفشویی نیزفعالیت دارد. مرکز خدمات پس از فروش وتعمیرات کوریندو به علت اینکه از نظر مردم ارج نهاده شده و باعث آسایش خیال آنها شده اقدام به ارائه خدمات و سرویس برای این برند محبوب با بالاترین کیفیت موجود را نموده است.

توانایی منحصر به فرد نیروها، در زمینه سرویس و تعمییر انواع گوناگون ظرفشویی های الکترولوکس وآشنایی و به روز بودن نیروهای موجود به فناوری هایجدید دراین مرکزمنجر به این شده است که سرویس دهی و خدمات به این دستگاه ها، بدون اینکه نیاز به جابجایی داشته باشد، در محل خود انجام گرفته میشود وتا بیست درصد کاهش هزینه تعمیرات ماشین لباسشویی برای مشتریان گرامی دارد.
در مرکز نماینگی ماشین ظرفشویی الکترولوکس مشاوره رایگلن داده میشود، به منظور کاهش هزینه برق مصرفی و انتخاب دستگاه با راندمان و طول عمر مفید بالا، بهینه سازی مصرف انرژی، یکی از خدمات مفید این مجموعه می باشد.

ما دراین مرکز بر این باور و عقیده هستیم که همیشه حق با مشتریان است زیرا رضایت مشتری، بهبود مستمر، مشتری مداری و ارتقا کیفیت خدمات از الویت های مرکز کورنیدو می باشد.
ما، اموال و خانواد مشتریان را عین اموال و خانواده خود می دانیم، به همین خاطر به امنیت و ایمنی مشتریان توجه خاصی داریم.
درهنگام تعمیر ماشین ظرفشویی، کارشناسان این گروه الزامات زیست محیطی و ایمنی را رعایت می نمایند تا محیطی امن را برای مشتریان فراهم نمایند.
اعتقاد و باورما این است که مشتریان بهترین پایشگر و ارزیاب خدمات ما می باشند.

12 دلیل عمده مشتریان جهت تعمیر ماشین ظرفشویی الکترولوکس:

 1. ماشین ظرفشویی و یا صفحه نمایش آن روشن نشود.
 2. برنامه تنظیم شده جلو نرود و در یکی از مراحل گیر کند.
 3. آب پس از شستشو آن را خالی نکرده نشده باشد.
 4. ظرف ها را تمیز نشسته باشد.
 5. تایمر ماشین ظرفشویی خراب شده و یا عملکرد صحیحی نداشته باشد.
 6. درب ماشین ظرفشویی بسته نشود.
 7. از جلوی در آبریزش اتفاق بیوفتد ولاستیک دور درب خراب شده باشد.
 8. درب ماشین ظرفشویی باز نشود.
 9. از زیر ماشین ظرفشویی آبریزش آب اتفاق بیوفتد.
 10. آب به ظرفشویی وارد نشود.
 11. آب به مقدار لازم گرم نشود.
 12. پیغام خطا و یا ارور دادن مشاهده شود.


الکترولوکس

دستور العمل ماشین ظرفشویی الکترولوکس:
ظرفشویی الکترولوکس یکی از بهترین تجهیزات شتشو کاربردی مفید در تجهیزات آشپزخانه، تجهیزات رستوران تجهیزات کافی شاپ، تجهیزات فست فود، تجهیزات هتل، تجهیزات فود کورت و... می باشد.

دستور العمل کار با دستگاه الکترولوکس:
اولین کاری که انجام میدهید این است که دو شاخه ماشین ظرفشویی الکتروکوس(پنج شاخه است) را به پریز برق سالم وصل نمایید.
شیر اصلی آب ورودی دستگاه ماشین ظرفشویی را باز کنید و کلیه قطعات داخل دستگاه (فیلتر پمپ، لوله تخلیه، نازلهای شستشو...) را در جای خودشان قرار دهید درب دستگاه ماشین ظرفشویی الکتروکس را با دقت ببندید.
کلید پاور(کلید روشن و خاموش کردن) که بر روی دستگاه ماشین ظرفشویی اکترولوکس قرار دارد را فشار دهید، دستگاه روشن میشود و مرحله آبگیری FILL شروع به کار میکند.
چراغ بالا (برای نشان دادن فعال بودن المنت مخزن شستشو)، چراغ پایین (برای نشان دادن فعال بودن المنت مخزن آبکشی) را نمایش می دهد.
زمانی دستگاه ماشین ظرفشویی
الکترولوکس آماده استفاده میباشد که چراغ بالا روشن وعدد 60 به بالا را نمایش دهد.
برای شستشو پس از قرار دادن سبد ظرف های کثیف داخل دستگاه درب ماشین ظرفشویی الکترولوکس را بسته و یکی از کلید های زمانی (کلید 1 یا کلید2) را انتخاب نمایید.
پس از شنیدن صدای اعلان و مشاهده عبارت END در صفحه نمایش دستگاه، شستشو پایان پایان یافته و می توانیید درب دستگاه ماشین ظرفشویی الکترولوکس را باز نمایید.
اگر با انتخاب هر یک از دوره های شتسشو چراغ آن روشن بماند، دستگاه ماشین ظرفشویی تحت فرمان بوده و به صورت خودکار پس از باز و بسته شدن درب، مرحله شستشو را از ابتدا دوباره تکرار می کند.
اگر میخواهید فرمان شستشو را کنسل کنید کافی است دوره شتسشوی ماشین ظرفشوییالکترولوکس که چراغ آن روشن است را دوباره فشار دهید تا چراغ آن خاموش شود.
حدودا بعد از 20 الی 30 بار شستشو دستگاه ماشین ظرفشویی را باز کنید. سپس لوله ی تخلیه دستگاه را برداشته و درب ماشین ظرفشویی را ببندید، کلید تخلیهکه در کنار کلید پاور قرار دارد را فشار دهید، مدت 3 دقیقه زمان طول میکشدبرای تخلیه و آبکشی داخل دستگاه که در پایان مرحله پیغام END نمایش داده می شود و می توانید دستگاه ماشین ظرفشویی الکترولوکس را خاموش کنید.
موادی که در دستگاه ظرفشویی الکترولوکس مورد استفاده قرار میگرد عبارتند ازکمک آبکشی (مایع Rinse)، مواد شوینده (Detergent) و اسید رسوب بر (Lime a Way) که نحوه استفاده و مقدار این مواد توسط تکنسین به شما آموزش داده می شود.

نکته های ایمنی ماشین ظرفشویی الکترولوکس:
ماشین ظرفشویی اکترولوکس اگر بدون استفاده است نباید بیشتر از 20 دقیقه روشن بماند در صورتی که به روشن بودن به مدت طولانی نیاز دارید باید هر 15 دقیقه یکبار دستگاه ظرفشویی به صورت خالی یک دوره شستشو انجام دهد.
از هیچ گونه مواد دیگری به جز مواد نام برده شده جهت شستشو ماشین ظرفشویی الکترولوکس استفاده نشود.
بعد ازاینکه کار روزانه با دستگاه الکترولوکس تمام شد حتما توجه داشته باشید آب داخل تانک دستگاه تخلیه و همه ی متعلقات داخل دستگاه تمیز گردد.
به هیچ وجه بیرون دستگاه الکترولوکس شسته نشود و در صورتی که نیاز به تمیز کردن داشت با دستمال آغشته به الکل یا محلول استیل تمیز گردد.
زمانی که دوره شستشو اجرا می شود نباید برنامه ان عوض شود و یا قطع شود و همچنین درب دستگاه ظرفشویی نباید تا پایان دوره شستشو و نمایش عبارت END برروی صفحه نمایش دستگاه باز گردد.
اگر در صورتی که در محل آب قطع یا فشار آن کم بود به هیج وجه ماشین ظرفشوییاکترولوکس روشن نشود، فشار لازم جهت کار دستگاه 3 تا 5 بار می باشد.
برای نظافت افشانه های شستشو و آبکشی از اشیاء سخت و فلزی استفاده نشود، برای باز کردن منافذ افشانه ها میتوانید ارپز رسوب بر استفاده نمایید.
برای بالا بردن کارایی دستگاه ماشین ظرفشویی الکترولوکس وقابلیت های آن و بهتر شدن نتیجه شستشو و همچنین بیشتر شدن عمر قطعات دستگاه، حتما از سختی گیر برای آب وروردی استفاده شود.منبع:
الکترولوکس
برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 2319
تعداد نوشته ها : 79
تعداد نظرات : 1
Rss
X