صفحه ها
طراح قالب
Tebyan
مشخصات و مزایای کرکره برقی
سه شنبه بیست و نهم 3 1397

     

کرکره برقی اتوماتیک یا درب ریموت دار ترکیبیاز کرکره های قدیمی دستی و افزونه هایی از مدارات مرتبط وموتور الکترونیکی، جهت باهوش کردن سیستم حرکتی آن می باشد.
قیمت کرکره برقی اتوماتیک یادرب ریموت دارمعمولا بسته به نوع تیغه و متریالساخته شده دارد. تیغه کرکره برقی اتوماتیک ( درب ریموت دار) ارزان قیمت و از جنس آلومینیم ضایعات می باشد .این نوع از کرکره برقی اتوماتیک( درب ریموت دار ) بعد از مدت کوتاهی به صدا افتاده و به مرور قفل های آن مستهلک ودر انتها از هم جدا خواهند شد.
کرکره اتوماتیک برقی ( درب ریموت دار ) مناسب باید از مواد اولیه خالص و آلومینیوم تهیه شود . این نوع از تیغه کرکره برقی اتوماتیک یا درب ریموت دار که ریخته گری تولید شده، نسبت به تیغه کرکره برقی یا تیغه کرکره ریموتیاکسترود استحکام کمتری دارد . مراحل ساخت تیغه کرکره اتومات یا تیغه کرکرهریموتی اکسترود بدین صورت می باشد : فشاری که پرس اکستروژن به مواد مذاب آلومینیوم وارد می کند تا آلومینیوم به شکل تیغه کرکره از قالب خارج شود ، باعث افزایش استحکام تیغه های کرکره برقی اتومات یا تیغه کرکره ریموتی می شود و همچنین در مراحل بعدی ،سختی کاری روی تیغه استاندارد کرکره برقی اجرامی شود که ممکن است در تیغه های ارزان قیمت کرکره برقی چنین فرایندی صورت نپذیرد. ویژگی های انواع موتور و تیغه های کرکره برقی ( تیغه های کرکره ریموت دار ) : موتور توبولار (موتورهای توبولار در ظرفیت های ۳۰ ، ۶۰، ۸۰ ،۱۰۰ ،۱۲۰ و ۱۴۰ نیوتن قابل نصب داخل شفت های گرد و هشت پر در فضای بسیار کم حرکت روان ، صدای کم و ایمنی بسیار بالا دارای سیستم خلاص کن دستی در هنگام قطع برق مناسب برای ورودی های عریض تا حداکثر ۶ متر موتور ساید ( SideMotors) موتورهای ساید در ظرفیت های ۳۰۰ ،۵۰۰ ، ۶۰۰،۶۵۰ و ۷۵۰ نیوتن دارای چهارعدد لمینیت سوییچ امکان اتصال به چراغ سردر مناسب برای ورودی هایعریض مانند انبارها ،کارگاهها و سردخانه ها مجهز به سیستم خلاص کن درهنگامقطع برق قابلیت فرمان پذیری توسط کلید دستی ، ریموت کنترل ، کارت خوان تیغه کرکره یا تیغه ریموتی تیغه آلومینیومی دو جداره فوم دار تیغه آلومینیومی دو جداره بدون فوم تیغه آلومینیومی تک جداره ساده و پانچ شده تیغه پلی کربنات تیغه گالوانیزه میله ای ( مشبک ) تیغه گالوانیزه تک جداره پانچ شده تیغه گالوانیزه تک جداره ساده تیغه ضد سرقت شرایطی که باید برای رنگ کرکره برقی یا ریموتی مد نظر گرفت بدین صورت می باشد . یک رنگ الکترواستاتیک کرکره برقی اتوماتیک یاکرکره برقی ریموتی که باید چندین سال در شرایط جوی نامساعد اعم از تابش شدید نور ، باران ، برف و انواع مشابه ، دوام لازم را داشته باشد. مواد ، جنس رنگ و درجه حرارت کوره از جمله فرایندهایی است که در کیفیت تولید رنگ کرکره اتوماتیک برقی ریموت دار دخالتدارند. خصوصیات ویژه کرکره برقی کرکره ریموت دار

• جلوگیری از اتلاف انرژی
• اشغال فضای کم برای نصب ، نصب آسان و سریع
• نمایی زیبا در زمان بسته بودن
• قابل ارائه در رنگ ها و طرح های مختلف برای هماهنگی با نما
• گزینه ای با ایمنی و استحکام بالا
• محافظ در برابر عوامل جوی ، طوفان های سهمگین ، بارندگی و تابش خورشید
• قابلیت کنترل از راه دور کرکره برقی به صورت هوشمند
• قابلیت عملکرد دستی و اتوماتیک و استفاده از انرژی برق به صورت ذخیرهمزایای کرکره برقی

یکی دیگر از اجزای ساختمان که امروزه استفاده زیادی دارد کرکره برقی است. که در گذشته تنها برای مغازه از آن استفاده می شد اما امروزه کاربرد گسترده ای دارد و به مروز زمان دچار تغییرات و پیشرفت هایی شده است .کرکره برقی با نیروی الکتریکی کنترل می شود و یکی از مهم ترین ویژگی آن کاهش نیروی انسانی برای باز و بسته کردن آن است و می توان کرکره برقی را با استفاده از یک ریموت از فاصله دور باز یا بسته کرد.کرکره برقی در انواع رنگها و طرح ها وجود دارد و می توان با توجه به نوع ساختمان رنگ و طرح مناسب کرکره را انتخاب کرد.کرکره برقی یا کرکره اتوماتیک تنوع و زیبایی زیادی دارد.کرکره برقی با توجه به مدل آن کاربرد مختلفی دارد.
برخلاف کرکره معمولی که پس از مدتی کیفیت و کارایی خود را از دست می دهد،طول عمر کرکره برقی زیاد است و کیفیت خود را تا چندین سال از دست نمی دهد و با دوام است.کرکره برقی از قسمت های مختلفی تشکیل شده است و قطعات آنبه راحتی قابل تعویض و تعمیر است.بنابراین تعمیر کرکره برقی بر خلاف کرکرهمعمولی بسیار راحت و آسان است.در گذشته با خراب شدن قطعه ای از کرکره معمولی کرکره به طور کامل از کار می افتاد و تعمیر آن بسیار دشوار بود.کرکره برقی همچنین برای هر آب و هوایی مناسب است و تکنولوژی بالای آن در هر آب و هوای گرم و سرد و بارانی از فرسایش آن جلوگیری می کند و شرایط آب و هوایی نمی تواند عمر آن را کاهش دهد.
کرکره برقی انواع مختلفی دارد و در هر مکانی و با هر ارتفاع و طول و عرضی قابل استفاده است و محدودیتی ندارد.کرکره های معمولی که در گذشته استفاده می شد سر و صدای زیادی داشت اما در کرکره برقی سر و صدا بسیار کاهش داده شده است و هنگام باز و بسته کردن صدا ایجاد نمی شود و تنها در صورتی که دچار خرابی شده باشند ممکن است صدا ایجاد کنند.
به طور کلی از جمله مزایای کرکره برقی عبارتند از:
-استفاده از نیروی الکتریکی به جای نیروی انسانی
-زیبایی و تنوع
-عمر طولانی
-تعمیر آسان
-مناسب با هر شرایط آب و هوایی
-قابل استفاده در هر طول و ارتفاعی
-کاهش آلودگی صوتی
کرکره برقی از نظر جنس ونوع کارکرد ،انواع مختلفی دارد.و از نظر نوع کارایی به
کرکره برقی پنجرهو کرکره برقی پارکینگی می توان اشاره کرد و بر حسب جنس می توان به انواع کرکره برقی شیشه ای ،کرکره برقی آلومینیومی،کرکره برقی فولادی اشاره کرد.
کرکره برقی شیشه ای حالتی شبیه به شیشه دارد و در برخی مغازه ها استفاده میشود و در صورتی که کرکره بسته باشد درون مغازهاز بیرون مشخص می شود.به اینکرکره برقی ،کرکره برقی شفاف نیز گفته می شود و تیغه این نوع کرکره برقی گران تر از انواع دیگر است.
کرکره برقی آلومینیومی تنوع رنگ زیادی دارد و در موارد زیادی استفاده می شود و می توان گفت این نوع کرکره برقی بیشترین استفاده را دارد.
کرکره برقی فولادی نوع دیگری از کرکره برقی است که در برابر ضربه و حرارت وسرقت بسیار مقاوم است و برای افرادی که امنیت برایشان اهمیت دارد این نوع کرکره برقی انتخاب مناسبی است.به کرکره برقی فولادی ،کرکره برقی رول گیتر نیز گفته می شود.
کرکره برقی از چند قسمت تشکیل می شود.برای مثال تیغه کرکره برقی،موتور کرکره برقی،شفت ،ریل و... برخی از قطعات کرکره برقی است و هر کدام از این قطعات خراب شود می توان به راحتی آن را تعمیر کرد یا تعویض کرد.نوع موتور کرکره برقی و نوع تیغه کرکره برقی و بسیاری از قطعات دیگر کرکره برقی و همچنین طول و ارتفاع آن و... قیمت کرکره برقی را تعیین می کند.بیوگرافی کرکره برقی

با پیشرفت تکنولوژی وافزایش نوآوری ها در همه زمینه ها و به خصوص توجهو نیاز به امنیت اتوماتیک کردن درب ها توجه بسیاری را به خود جلب کرد و افراد به فکر اتوماتیک کردن درب ها افتاده و تلاش های زیادی برای تحقق آن انجام داده و نتایج بسیار خوبی به دست آوردند.که البته استفاده از درب های کرکره ای توسط دانشمند یونانی به نام هرون مطرح شد و می توان گفت تاریخچه استفاده از این درب ها به دوره یونان باستان بر می گردد.که البته استفاده از درب های اتوماتیک و کرکره برقی به سبک امروزی در ابتدا توسط لیهیت و درهورتن آمریکایی در سال 1954 میلادی با استفاده از سیستم هیدرولیک ساخته شد.و اولین شرکت تخصصی درب اتوماتیک کرکره ای در دهه 70 میلادی توسط دانش آموز آمریکایی ایجاد شد. و یک مهندس مکانیک نیز با استفاده از یک بازوی هیدرولیکی ساده درب اتئوماتیک لولایی را به درخواست یک معلول جسمی اختراع کرد.که استفاده از سیستم هیدرولیک برای ساخت و نگهداری درب اتوماتیک نیازمند هزینه بسیار زیاد بود.که استفاده از موتورهای الکترومکانیک در درباتوماتیک کرکره ای موجب پیشرفت و تبدیل شدن درب اتوماتیک کرکره ای به یک صنعت شد.
نوع جدید کرکره برقی،کرکره اتوماتیک است که عمل بالا و پایین رفتن آن به وسیله موتورهای ویژه کنترل می شود.این کرکره ها از تیغه های مقاوم و مستحکمساخته می شوند و امنیت و سرعت آن ها حرف اول را می زند و می توان در رنگ های مختلف سفارش داده شوند.تیغه این کرکره ها در مقابل سرما و گرما مقاوم است و توسط ضربه آسیبی به آن وارد نمی شود.
با گسترش زندگی مدرن و هوشمند سازی ساختمان ها صنعت کرکره برقی رونق قابل توجهی داشته است .جنس تیغه کرکره برقی بسیار مهم است و می توان گفتت از جمله مهم ترین عواملی است که قیمت نهایی کرکره برقی را تعیین می کند.در کرکره های ارزان قیمت از آلومینیوم ضایعاتی استفاده می شود که این نوع تیغهها پس از مدتی موجب تولید صدا و در نهایت جدا شدن آن ها از هم می شود.تیغهکرکره برقی با کیفیت باید از مواد اولیه درجه یک تهیه شود.نحوه تولید تیغهکرکره برقی نیز بسیار مهم است و تیغه های اکسترود نسبت به تیغه های تهیه شده در کارگاه ریخته گری بهتر است.برای ساخت تیغه کرکره برقی مرحله سختی کاری و مرحله انودایز بسیار مهم است و در ساخت تیغه کرکره برقی های ارزان قیمت این مراحل به درستی انجام نمی شود.رنگ تیغهکرکره برقی نیز بسیار مهم است و باید قبل از رنگ این تیغه ها کاملا توسط محلول خاصی شستشو و تمیز شوند و رنگ این تیغه ها باید به گونه ای باشد که در مقابل سرما و گرما و برف و باران و آفتاب مقاوم باشد و تغییر رنگ ندهد.
کرکره های قدیمی علاوه بر وزن بالا در هنگام بالا کشیدن و ایجاد آلودگی صوتی و ظاهر نا زیبا از نظر امنیتی نیز ایراداتی داشتند و به راحتی می تانستد با باز کردن قبل آن ها را باز کرد.که با تولید کرکره برقی همه این مشکلات برطرف شد و کرکره برقی همه ایرادات کرکره سنتی را برطرف کرد و امنیتبالایی ایجاد کرد و به همین دلیل توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کردو امروزه اغلب افراد از کرکره برقی استفاده می کنند.
مهم ترین تفاوت کرکره های برقی با کرکره قدیمی در سرعت و امنیت و ظاهر آن ها است.سرعت بالا و پایین بردن کرکره های برقی در مقایسه با کرکره های قدیمی بسیار بیشتر است و نیازی به زور بازو نیست و با ریموت به راحتی کنترلمی شوند.این کرکره ها تنها توسط موتور خود به بالا یا پایین هدایت می شوندو در برابر ضربه و فشار مقاومت بالایی دارند.این کرکره ها ظاهر زیبایی دارند زیرا می توان از تیغه های رنگی دلخواه در آن ها استفاده کرد که رنگ این تیغه ها نیز دز برابر خش و خط مقاوم است.تکنولوژی کرکره برقی و مشخصات آن


امروزه شاهد پیشرفت تکنولوژی در همه زمینه ها هستیم و اتوماتیک شدن درب ها از جمله این تکنولوژی است و افراد زیادی امروزه به دنبال افزایش امنیت و اتماتیک کردن درب ها هستند.که البته تاریخچه استفاده از درب های کرکره به دوران یونان باستان بر می گردد و پس از آن این نوع درب ها پیشرفت زیادی داشته و امروزه از کرکره برقی اتوماتیک استفاده می شود که توسط موتورهای بهخصوص کنترل می شوند.مهم ترین ویژگی های این نوع کرکره برقی ها امنیت و سرعت بالای آن ها است.تیغه کرکره برقی بسیار مقاوم است و در برابر سرما و گرما و ضربه آسیب نمی بیند.با هوشمند سازی ساختمان ها استفاده از این کرکرهبرقی ها بسیار رایج شد و در بسیاری از ساختمان ها از کرکره برقی در رنگ های مختلف استفاده می شود.
کرکره های سنتی وزن بسیار بالایی داشتند و علاوه بر ظاهر نا زیبا باعث ایجاد آلودگی صوتی می شدند و امنیت بسیار پایینی داشتند و کرکره برقی با برطرف کردن همه این ایرادات کرکره سنتی جایگزین آن شد و افراد زیادی را به سمت خود جذب کرد.کرکره برقی توسط ریموت کنترل می شود و بر خلاف کرکره سنتی برای باز و بسته کردن آن نیازی به زور بازو نیست.موتور کرکره برقی و تیغه کرکره برقی از مهم ترین اجزای آن است و برای انتخاب کرکره برقی باید به آن توجه شود.
تیغه کرکره برقی:
از سه نوع تیغه کرکره برقی دوجداره،؛تیغه کرکره برقی گالوانیزه و ...،تیغه کرکره برقی شفاف در کرکره برقی استفاده می شود.
تیغه کرکره برقی دو جداره نسبت به دو نوع دیگر بیشترین استفاده را در کرکره برقی دارند و این نوع تیغه کرکره برقی استقامت بسیار بالایی دارد و در سایز های مختلفی تولید و مورد استفاده قرار می گیرد.این نوع تیغه کرکره برقی همچنین به روغن کاری نیاز ندارد.
نوع دوم تیغه کرکره برقی تیغه رول فرمینگ است که تفاوت آن با تیغه دو جداره بی صدا بودن و عایق بودن آن است اما یکی از مشکلات این نوع تیغه این است که در این نوع تیغه به دلیل فرمینگ بودن نمی توان از ورق های سنگین و قوی استفاده کرد و به همین دلیل این نوع تیغه ها در برابر فشار و ضربه زیاداستقامت کمتری دارند.این نوع تیغه کرکره برقی اغلب در مناطق با رطوبت کمترکاربرد دارد.
تیغه پلی کربنات یا تیغه شفاف ضد خش و ضد ضربه و ضد اشتعال است و در رنگ های مختلف تولید می شود و این نوع تیغه کرکره برقی در کارخانجات و پارکینگ وپنجره و ... کاربرد دارد.
موتور کرکره برقی:
در ابتدا برای برقی کردن کرکره های سنتی از موتور کرکره سانتال استفاده می شد که با روی کار آمدن کرکره برقی موتور کرکره تیوبلار و موتور کرکره ساید مورد استفاده قرار گرفت.
موتور تیوبلار در انواع کرکره برقی کاربرد دارد و در بین نصابان کرکره برقیمحبوبیت بسیار زیادی دارد و می توان گفت پر کاربرد ترین نوع موتور در کرکره برقی است.نصب این نوع موتور کرکره برقی بسیار آسان است و این نوع موتور های کرکره برقی در وزن های مختلف وجود دارد.از مهم ترین ویژگی های این نوع موتور های کرکره برقی،نصب آسان،صدای بسیار کم،امنیت و کارایی بسیاربالای آن است .از این نوع موتور ها در کرکره برقی فروشگاه های کوچک و پنجره ها و پارکینگ های کم تردد استفاده می شود
نوع دیگر موتور
کرکره برقی،موتورکرکره ساید است که برخلاف موتور های تیوبلار فضای زیادی اشغال می کند و بههمین دلیل اغلب در پارکینگ های پر تردد و کارخانجات و فروشگاه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.این نوع موتور کرکره برقی قدرت بسیار بالایی دارد و بی صدا است.یکی از مهم ترین ویژگی های این نوع موتور این است که به راحتی و بدون مسدود کردن محل نصب کرکره می توان آن را تعمیر یا تعویض کرد.منبع:کرکره برقی

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1823
تعداد نوشته ها : 79
تعداد نظرات : 1
Rss
X