صفحه ها
طراح قالب
Tebyan
اطلاعات لباسکار
يکشنبه سوم 4 1397اطلاعات لباسکار

لباس مناسب کار از موارد مهم برای در امان نگهداشتن هر فردی است و کلیه نیروی کار میبایست با
لباس کارمناسب و در شأن محل کار خود ، به فعالیت بپردازند . در ادامه مطلب بیشتر در خصوص مزیت های یک لباس کار خوب که میبایست برابر قوانین تحویل نیروی کارشود را , صحبت میکنیم.

بطور معمول لباسکار به عنوان یک پوشش همه جانبه که کل بدن انسان را که شامل دست و پاها میشود در بر میگیرد ، فرد را در برابر مخاطرات محیطی حفظمی*کند. عمومی ترین نوع لباس کار در 3 مدل کاپشن و شلوار ، مدل یکسره خلبانی و مدل دوبنده کار که از جنس نخ طبیعی و یا درصدی از نخ طبیعی و صنعتی و در بعضی موارد کلا از نخ پلی استر عرضه میگردد. همانطور که میدانیمبه هر مقدار که مقدار نخ طبیعی بکار رفته شده در پارچه بیشتر باشد، مبادلههوا در آن بسیار راحت تر است. لباسهای مخصوص در شغل های اختصاصی و یا در شرایط آب و هوایی سرد که شامل لباس کار مقاوم در برابر سرما و رطوبت جهت مشاغل سردخانه ، *لباس کار مقام در برار حرارت مخصوص مشاغل ذوب فلزات می باشد . لباسکار مقاوم در گرما از نخ خاصی با روکش آلومینیوم که تا 88 درصد پرتو مادون قرمز را برمیگرداند ، ساخته شده و به جهت فعالیت در نزدیکی کوره*ها و واکنش های حرارتی مورد استفاده قرار میگیرد .

لباس کار مناسب
از ویژگی های لباس کار خوب میتوان به موارد زیر اشاره نمود :

سایز ( ابعاد ) لباس کار میبایست طبق استاندارد باشد به عبارت دیگر نه خیلی تنگ و نه خیلی گشاد باشد و راحتی در حین کار را برای مصرف کننده به ارمغان بیاورد.
پرسنلی که با ماشین آلات و یا در نزدیکی آن مشغول به فعالیت هستنت ، حتما لباسی بر تن داشته باشند که دارای دوخت محکم و عدم وجود پارگی باشد . حتی آویختن گردنبند ، دستبند و نظایر آن در حین کار خطر آفرین و ممنوع می باشد.
در مواردی دیده شده است فرد برای بهتر انجام وظیفه محوله به ناچار و متعدد آستین لباس کار خود را به سمت بالا تا زده ، بهتر است از لباسی با آستین کوتاهتر استفاده شود.
در شرایط جوی بارانی می بایست بادگیر و شلوار دارای کلاه از جنس شمعی پشت لاستیک با آستری های متنوع جهت شرایط آب و هوایی موجود که شامل آستر نمدی ، آستر خز و آستر پشم شیشه استفاده نمود.منبع:
لباس کار

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1846
تعداد نوشته ها : 79
تعداد نظرات : 1
Rss
X