صفحه ها
طراح قالب
Tebyanعوامل و قواعدی وجود دارد که بر انتخاب
لباس کارمناسب تاثیر می گذارد، از جمله جنسیت، موقعیت و نقش شخص در محل کار که البته این موضوع را نباید نادیده گرفت که لباس کار تا حدی منعکس کننده شخصیت فرد است.

برای انتخاب یک لباس کار مناسب، سوالات زیادی در ذهن شکل می گیرد:

آیا ماهیت کار بر انتخاب لباس کار تاثیر می گذارد؟
موارد مهم در انتخاب لباس کار چیست؟
آیا لباس های ویژه ای برای زنان و مردان وجود دارد؟
آیا کار شما نقش تعیین کننده ای در رنگ لباس های شما دارد؟
آیا لباس کار نشان دهنده شخصیت شماست؟

گاهی اوقات در برخی از شرکت ها یا کارخانه ها لباس کار و فرم هماهنگ، یکنواخت و رسمی وجود دارد و این باعث می شود که فرد هیچ نقشی در انتخاب لباس کار نداشته باشد، اما در این میان هستند شرکت ها و کارخانه هایی که هیچ فرم و لباس مشخصی تعیین نمیکنند و کارکنان در انتخاب لباس کار خود آزادی و اختیار دارند و این باعث می شود که افراد در انتخاب لباس و پوشش خود دقت و حساسیت نشان دهند اما این موضوع را نیز باید در نظر داشت که هر شغل و هر محل کاری با توجه به ماهیتی که دارد نیاز به یک لباس متناسب با همان شرایط را دارد.

اگر فردی در یک بانک و یا شرکت حقوقی کار می کند، لباس مناسب برای آن مکان ها لباس های کلاسیک مانند کت و شلوار با رنگ های تیره مانند سیاه و قهوه ایاست.

محل کارهای مدرن این امکان را به شخص می دهد که گزینه های زیاد و متنوعی را برای انتخاب لباس کار در نظر بیاورد.

قوانین اساسی در انتخاب لباس کار وجود دارد و اولین مورد این است که آن لباس برای چه ماهیت شغلی استفاده می شود و فرهنگ غالب در آن محل کار حفظ شود، مهمتر اینکه باید لباس راحت و مناسبی باشد تا به هنگام کار احساس راحتی کنید و بتوانید وظابف خود را به درستی انجام دهید.
لباس کار برای خانم ها

خانم ها به هنگام انتخاب لباس کار باید به نکاتی توجه فرمایند.لباس های جذبو شفاف، لباس های مزین به تصاویر و کلمات نامناسب و همچنین لباس های با رنگ هایی که جلب توجه می کنند برای محل کار خانم ها مناسب نیستند و باید ازخرید آنها اجتناب کرد.
لباس کار برای آقایان

به رغم آزادی که آقایان به هنگام انتخاب لباس کار دارند، مواردی وجود دارد که به هنگام انتخاب باید به آنها توجه شود، مانند اجتناب از تی شرت های دارای طرح چاپ شده، به خصوص طرح های نا مناسب،نپوشیدن شلوار جین و یا شلوارهای کوتاه و جذب به علاوه که موقعیت شغلی نیز تا حدودی تعیین کننده رنگ لباس می باشد.

برخی از طراحان لباس و مد عقیده دارند که برای موقعیت های شغلی بالا رنگ های سیاه و سفید مناسب است اما نه در همه موارد.زیرا رنگ سیاه و سفید نشان دهنده عدم تمایل به همکاری با دیگران است و بهتر است با دو یا سه رنگ دیگر ترکیب شود.

صاحبان لباس هایی با رنگ تیره در کارشان جدی بوده و تمایل به کار گروهی ندارند اما رنگ های روشن مانند بژ یا سفید نشان دهنده این است که فرد تمایلبه همکاری و کار گروهی دارد.منبع:
لباس کار

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1816
تعداد نوشته ها : 79
تعداد نظرات : 1
Rss
X